PA Recruiting 

 

 

 

 

Flo Class Rank

Name

High School

State

Projected College Wgt

College

2

Zain Retherford

Benton

PA

141

PSU

8 Cody Weircioch Canon-McMillan PA 174 Pitt

9

Brooks Black

Blair

PA

285

Illinois

13

Eric Morris

Wyoming Seminary

PA

184

Harvard

21

Conner Schram

Canon-McMillan

PA

125

Stanford

23

Mikey Racciato

Pen Argyl

PA

141/149

Pitt

26

Ryan Diehl

Trinity

PA

133

Maryland

27

Matt McCutcheon

Kiski Area

PA

184

PSU

28

Ryan Solomon

Milton

PA

184/197

Pitt

31

Austin Mathews

Reynolds

PA

149

Clarion

32 Brett Harner Norristown PA 174 Princeton
35 Jake Taylor Bald Eagle Area PA 184 Cornell

36

Darian Cruz

Bethlehem Catholic

PA

125

Lehigh

39

Garrett Hammond

Chambersburg

PA

165

PSU

43 Peter Renda Brandywine PA 174 NC State

46

Garrett Ryan

Wyoming Seminary

PA

197/HWT

Columbia

51

Tyson Dippery

Central Dauphin

PA

141

Rutgers

59 Ray O’Donnell Saucon Valley PA 197 Princeton

60

Dakota DesLauriers

Burrell

PA

184

Mercyhurst

61

Colt Cotton

Benton

PA

149

Bloomsburg

95

Cody Law

Forest Hills

PA

165

PSU


Dylan Graham Clearfield PA 133/141 Clarion

Zak Dennis Maplewood PA 125/133 Clarion

Matt Bartolotta Exton PA 285 Great Falls

Jarrell Johnson Susquehanna Twp. PA 149/157 Messiah

Taylor Harrington Fort LeBoeuf PA 149/157 Belmont Abbey

Joey Bragg Conestoga Valley PA 285 Gettysburg

James Stodart Moshannon Valley PA 184/197 West Virginia

Ethen Kenney Connellsville PA 141 West Virginia

Dante Giorgio Schuylkill Valley PA 197 York College

P.J. Cusak Episcopal Academy PA 165 UPenn

Andy Francos Wilson (West Lawn) PA 165 Franklin & Marshall

Joey Bragg Conestoga Valley PA 285 Gettysburg

Camden Stoops Eastern York PA 197 Gettysburg

Andy Schutz Wyoming Area PA 133 Seton Hill

Matt Johnston West Greene PA 149/157 Waynesburg

Boe Bonzo Freedom PA 157 Pitt Johnstown

Tyler Walker North Hills PA 125/133 Campbell

Drew Walker North Hills PA 125/133 Campbell

William Gilmore Frankin Towne Charter PA 141 Edinboro

Blake Iddings Trinity PA 125 PSU New Kensington

Jacob Younger Emmaus PA 149 Messiah College

Tyler Miller Spring Grove PA 157 Messiah College

Tyler Hershey Juniata PA 174 Messiah College

Marshall Myers West Perry PA 125 Messiah College

Matt Johnston West Greene PA 149/157 Waynesburg

Tyler Richard Daniel boone PA 133 Western New England

Andy Schultz Wyoming Area PA 133 Seton Hill

Kevin Synan Hampton PA 149 Pitt Johnstown

Tanner Druck Dallastown PA 157 Seton Hill

Zach Valley Northampton PA 133/141 Bucknell

Christian Stone Clearfield PA 133/141 West Virginia

Joey Bragg Conestoga PA 285 Gettysburg

Mark Maloney Jr. Bethlehem Catholic PA 157/165 Wilkes

Robert Rizzolino Easton PA 141 Clackamas

Nolan Barger Clearfield PA 157/165 Lycoming

Josh Corignani Bradford Area PA 157 Washington & Jefferson

Mitchell Bell Pequea Valley PA 174/184 Millersville

Blain Elliot Knoch PA 133 Washington & Jefferson

Filippo Crivelli Hopewell PA 133/141 Waynesburg

Cody Jacobs West Greene PA 197 Waynesburg

Jacob DiGuillo Plum PA 197/285 Waynesburg

Abu Kaba Upper Derby PA 174 Waynesburg

Sam Tascone Delaware County Christian PA 157 Waynesburg

Ryan Walker South River PA 174 Waynesburg

Michael Bonner Sharon PA 133/141 Clarion

Matt Pelton Radnor PA 141/149 Wesleyan

Anton Morrow Boiling Springs PA 184/197 Clackamas

Heath Coles Norwin PA 157 Pitt johnstown

Austin Camacci Central Dauphin PA 125 Millersville

Tanner Sutton Chartiers-Houston PA 149/157 Lock Haven

Andy Welton Central Tech PA 285 Mercyhurst

Nate Gaffney Connellsvile Area PA 285 Millersville

Skyler Ebner Muncy PA 184/197 Lycoming

Dean Lusk Ringgold (Lock Haven) PA 285 PSU New Kensington

Matt Williams Penn Argyl PA 125 Newberry

Aaron Bradley Nazerth PA 285 Iowa

Adam Mackie Brandywine  PA 174 Lock Haven

Dustin Rook Big Spring PA 141/149 Shippensburg

Colin Austin Penn Trafford PA 157 PSU New Kensington

Michael Ortiz Northwestern Lehigh PA 165 Lock Haven

Vince Leschak North Allegheny PA 149 PSU New Kennsington

Abner Thompson Academy Park PA 157/165 Shippensburg

Joey Hines Hickory PA 174/184 Baldwin-Wallace

Joey Rizzolino Easton (Campbell Univ) PA 141/149 NYU

Judson Preskitt Wyoming Seminary PA 133 Minnesota

Luke Etzel Elizabeth Forward PA 133 Washington & Jefferson

Ejai Rock Everett PA 149/157 PSU New Kensington

Brad Winegartner Chestnut Ridge PA 174/184 PSU New Kensington

Andrew Mellot Boiling Springs PA 133/141 Milwaukee School of Engineering

Joe Gartland Penncrest PA 174 Bloomsburg

Tyler Reinhart Greensburg Salem PA 157 Pitt Johnstown

Zach Fuentes Norristown Area PA 125 Drexel

Matt Smith Northeastern PA 149/157 Shippensburg

Tanner Cahill Conemaugh TWP PA 141 Bloomsburg

Noah Santiago Coatsville PA 197 Bloomsburg

Ryan Winslow Penn Tafford PA 197 Wheeling Jesuit

Jeff Pickel Lampeter-Strasburg PA 197 Lock Haven

Kyle Barnes Hughesville PA 149 Shippensburg

Kyle Shronk Owen J Roberts PA 157 Shippensburg

Jarray Norris Sharon PA 125 Clarion

Zach Swarrow Beth-Center PA 125 Pitt Johnstown

Evan Disora Easton PA 174 Drexel

Kyle Hammond Solanco PA 149/157 Lycoming

Trevor Stover Biglerville PA 197/285 Bloomsburg

Mike Rhone Benton/Lock Haven PA 125/133 St. Cloud State

Cody Buchanan Sharon PA 125 Alderson-Broaddus

Astin White Owen J. Roberts PA 125 Elizabethtown

Seth Lansberry Line Mountain PA 141/149 Lycoming

Matt Welliver Benton PA 125 Bloomsburg

Dominick Nania Hempfield Area PA 157/165 Wheeling Jesuit

Cody Carbaugh Greencastle-Antrim PA 125 Clarion

Nathan Russo Belle Vernon PA 125/133 Pitt Johnstown

Adam Nicholson Belle Vernon PA 184 Pitt Johnstown

Luke Fleck Franklin Regional PA 285 Pitt

Ty Schoffstall Tri Valley PA 157 Edinboro

Addison Knepshield Blair Academy PA 174/184 Virginia

Matt Hammerstone Crestwood PA 149/157 Bloomsburg

Eric M. Howey Stroudsburg PA 141/149 East Stroudsburg

Tyler Dilbert Chestnut Ridge PA 174/184 Clarion

Ryan James Whittle Wyoming Seminary PA 174 Clarion

Greg Bacci Malvern Prep PA 157/165 Virginia

Aram Moffit South Western HS PA 197 Millersville

Raymond Nicosia Pocono Mountain East PA 157/165 East Stroudsburg

Mante Barnes Altoona PA
Clarion

Zachary Voytek Greensburg Salem PA 157/165 Seaton Hill

Brad Emerick Coughlin PA 285 Lock Haven

Michael Rodgers Allentown Central Catholic PA 133/141 Washington & Lee

Bryan Israel Saucon Valley PA 125/133 Bloomsburg

Logan Everett Williamson PA 125/133 Army

Alfredo Giannaccari Malvern Prep PA 184 Franklin & Marshall

TJ Brandt Altoona PA 149/157 Army

Drew Gartland Northern Bedford PA 149 Pitt Johnstown

Michael Marano Parkland PA 149/157 Franklin & Marshall

Logan Kerin Conestoga PA 157 Bucknell

Devin Bentley Trinity PA 133/141 PSU

Aaron Varner Bald Eagle Area PA 197 Pitt Johnstown

Nicholas Shawley Bellefonte PA 184 Clarion

Carl Lightner Smethport PA 133 Shippensburg

Trent Neeley Smethport PA 125 Shippensburg

Justin Alexander Pittsburgh Central Catholic PA 149/157 Maryland

Cole Landowski Kiski Area PA 141/149 Pitt Johnstown

Adam Smith Manheim Township PA 141/149 Clarion

Alex Smith Manheim Township PA 133/141 Clarion

Ty Walter Mifflinburg PA 157/165 Cornell

Matt Harris Governor Mifflin PA 141 Alderson-Broaddus

Keith Stednitz Governor Mifflin PA 157/165 Alderson-Broaddus

Troy Hembury Muncy PA 184/197 Columbia

Austin Rose Central Dauphin PA 157/165 Drexel

B.J. Crozier Gremantown Academy PA 157 VMI

Dominic Rigous Central Bucks South PA 174/184 Clarion

Cooper Deller Dallastown PA 174/184 Seton Hill

PJ Steinmetz Council Rock South PA 197 PSU

Kevin Laubach Burwick PA 149 Seton Hill

Brian Ohl Jim Thorpe Area PA 141 Alderson-Broaddus

Forrest Christmann Slippery Rock PA 285 Edinboro



Marcus Hardiman

Northern Lehigh

PA

157/165

East Stroudsburg


Jeremy Schwartz

Harrisburg

PA

125

Penn


Justin Staudenmayer

Plymouth Whitemarsh

PA

157

Brown


Joey Krulock

Mechanicsburg

PA

174

Bucknell


Mitch Myers

Blue Mountain

PA

165-174

George Mason


Zachary Smith

Honesdale

PA

165-174

George Mason


Nick Zanetta

Keystone Oaks

PA

125

Pitt


Grimaldi Gonzalez

Bethlehem Liberty

PA

133

Bucknell


Tyler Greene

Easton

PA

184

Bucknell


Evan Daley

Fort LeBoeuf

PA

285

Clarion


Cam Cyphert

Cochranton

PA

197

Clarion


Andrew VanBuskirk

William Tennent

PA

285

Bloomsburg


Joshua Patrick

Ligonier Valley

PA

125

Rutgers


Colton Peppelman

Central Dauphin

PA

165

Harvard


Cam Cyphert

Cochranton

PA

197

Clarion


John Dutrow

Council Rock North

PA

141

Drexel


Ryan Todora

Bethlehem Catholic

PA

149/157

Bloomsburg


Dustin Conti

Jefferson Morgan

PA

174

Clarion


Tanner Shoap

Chambersburg

PA

125

Drexel


Wolfgang McStravick

Upper Perkiomen

PA

141

Clarion


Jake Hart Hampton PA 197 Edinboro