Section I


Class

Weight

Grade

Seed

Firstname

Lastname

Record

Team

Coach

AA

106

11

1

Devon

Bentley

 26-1

Trinity

Chris Bentley

AA

106

11

2

Giuliano

Graziosi

 19-8

Hanover

David Cataldo

AA

106

10

3

Dalton

Becker

 10-6

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

106

9

4

Brady

Mentzer

 16-11

Biglerville

Bob Gano

AA

113

11

1

Ryan

Diehl

 29-0

Trinity

Chris Bentley

AA

113

10

2

Ted

Marines

 31-10

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

113

10

4

Alexander

Watson

 21-6

Hanover

David Cataldo

AA

113

12

3

Dan

May

 25-7

Biglerville

Bob Gano

AA

120

12

1

Brad

Farley

 33-0

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

120

11

2

Cameron

Scalio

 31-7

Fairfield

E.J. Small

AA

120

11

3

Colton

McKinney

 10-17

Biglerville

Bob Gano

AA

120

9

4

Jordan

Matthews

 7-19

Littlestown

Kerry Ferguson

AA

126

10

1

Ian

Brown

 28-0

Hanover

David Cataldo

AA

126

12

2

Trevor

Hernandez

 30-4

Biglerville

Bob Gano

AA

126

12

3

Derek

Zercher

 23-10

Columbia

Scott Rupp

AA

126

9

4

Briton

Shelton

 12-14

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

132

12

1

Laike

Gardner

 30-4

Biglerville

Bob Gano

AA

132

10

2

Austin

Jackson

 28-5

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

132

11

3

Toby

Barnhart

 17-12

Eastern York

Daniel Garner

AA

132

11

4

Alec

Hooper

 10-17

Columbia

Scott Rupp

AA

138

12

1

Jordon

Halter

 32-4

Columbia

Scott Rupp

AA

138

10

2

Jasper

Hankey

 29-5

Biglerville

Bob Gano

AA

138

12

3

Donald

Minnier

 25-4

Eastern York

Daniel Garner

AA

138

10

4

Tyler

Shafer

 19-8

Hanover

David Cataldo

AA

145

12

1

Josh

Elliot

 17-9

Columbia

Scott Rupp

AA

145

9

2

Colton

Dull

 27-15

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

145

9

4

Joshua

Sneeringer

 12-12

Delcone Catholic

Chad Decker

AA

145

12

3

Mitchell

Laratonda

 14-6

Eastern York

Daniel Garner

AA

152

11

1

Clay

Kocsis

 25-0

Fairfield

E.J. Small

AA

152

12

2

Nate

Warner

 28-8

Columbia

Scott Rupp

AA

152

11

3

Tyler

Lieberum

 27-6

Biglerville

Bob Gano

AA

152

12

4

Tyler

Green

 18-9

Littlestown

Kerry Ferguson

AA

160

12

1

Tyler

Fitzkee

 36-3

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

160

11

2

Dillon

Mackley

 22-7

Eastern York

Daniel Garner

AA

160

10

4

Nick

Mort

 28-8

Fairfield

E.J. Small

AA

160

11

3

Josh

Asper

 20-8

Biglerville

Bob Gano

AA

170

10

1

Tristan

Sponseller

 37-1

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

170

12

2

Zack

Martin

 22-5

Hanover

David Cataldo

AA

170

12

3

Alec

Warner

 22-10

Littlestown

Kerry Ferguson

AA

170

10

4

Joseph

Post

 15-12

Delcone Catholic

Chad Decker

AA

182

11

2

Alex

Cooley

 28-1

Eastern York

Daniel Garner

AA

182

10

1

Joe

Hurda

 29-7

Biglerville

Bob Gano

AA

182

11

3

Josh

Vaughn

 13-10

Littlestown

Kerry Ferguson

AA

182

11

4

Jake

Slonaker

 20-13

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

195

12

1

Derek

Wolford

 27-0

Hanover

David Cataldo

AA

195

11

3

Camden

Stoops

 21-7

Eastern York

Daniel Garner

AA

195

11

2

Brock

Linebaugh

 30-9

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

195

11

4

Eric

Showers

 14-16

Biglerville

Bob Gano

AA

220

12

1

Buck

Kauffman

 26-1

Eastern York

Daniel Garner

AA

220

12

2

Ryan

Vaughn

 17-4

Littlestown

Kerry Ferguson

AA

220

11

3

Jacob

Miller

 25-11

Fairfield

E.J. Small

AA

220

12

4

Jose

Arriola

 17-13

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

285

11

1

Trevor

Stover

 23-8

Biglerville

Bob Gano

AA

285

10

2

Vanyel

Leytham-Peterson

 19-14

Columbia

Scott Rupp

AA

285

12

3

Jon

Jimenez

 21-15

Bermudian Springs

Dave McCollum

AA

285

12

4

Tony

Aguilar

 17-12

Hanover

David Cataldo



Section II


Class

Weight

Grade

Seed

Firstname

Lastname

Record

Team

Coach

AA

106

12

1

Tyler

Hitz

 25-4

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

106

9

2

Josh

Giorgio

 33-2

Schuylkill Vallley

Duane Maurer

AA

106

9

3

Matthew

Darok

 29-5

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

106

11

4

Alec

Torres

 27-3

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

113

10

1

Tanner

Pyles

 31-6

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

113

12

2

Ryan

Griffiths

 20-6

Schuylkill Vallley

Duane Maurer

AA

113

10

3

John

Lobeck

 25-7

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

113

9

4

Kody

Kreiser

 13-17

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

120

10

1

Joey

Fick

 21-1

Oley Valley

Kevin Oswalt

AA

120

10

2

Dan

Schmeck

 24-5

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

120

11

3

John

Fiorill

 20-11

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

120

11

4

Phillip

Corle

 22-15

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

126

12

1

Arty

Walsh

 29-3

Schuylkill Vallley

Duane Maurer

AA

126

11

2

Robert

Ritschard

 26-2

Oley Valley

Kevin Oswalt

AA

126

9

3

Jeffrey

Inman

 31-7

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

126

10

4

Angel

Canela

 15-7

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

132

12

1

Shawn

Phillips

 30-5

Oley Valley

Kevin Oswalt

AA

132

12

2

TJ

Renninger

 30-5

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

132

9

3

Ryan

Ramich

 17-12

Schuylkill Vallley

Duane Maurer

AA

132

10

4

Kyle

Wanner

 15-12

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

138

12

1

Drew

Jackson

 31-4

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

138

11

2

Mason

Smith

 25-6

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

138

9

3

Evan

Daub

 23-11

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

138

12

4

Cody

Kelley

 20-13

Oley Valley

Kevin Oswalt

AA

145

12

1

Cory

Rank

 28-3

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

145

12

2

Travis

Readinger

 23-9

Tulpehocken

Keith Blatt

AA

145

12

3

Chris

Schmid

 28-10

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

145

11

4

Sam

Bandle

 15-11

Kutztown

Dan DeTurk

AA

152

11

1

Pete

Renda

 28-1

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

152

10

2

Stephen

Loiseau

 29-5

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

152

12

3

Sandro

Sanchez

 22-11

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

152

12

4

Sam

Shrawder

 9-3

Kutztown

Dan DeTurk

AA

160

11

1

Adam

Mackie

 28-1

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

160

12

2

Mitchell

Ball

 32-3

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

160

12

3

Adam

Law

 21-8

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

160

10

4

Justin

Ulrich

 14-16

Annville-Cleona

Mike Miller

AA

170

11

1

Isiah

Taltoan

 26-3

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

170

12

2

Ryan

Daub

 30-6

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

170

12

3

Harris

Nowotarski

 36-4

Tulpehocken

Keith Blatt

AA

170

12

4

Nick

DeLong

 25-8

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

182

11

1

Josh

Naylor

 23-6

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

182

11

2

Cody

Madtes

 18-7

Kutztown

Dan DeTurk

AA

182

12

3

Jon

Ross

 22-11

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

182

11

4

Ryan

Kelliher

 23-17

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

195

11

1

Chris

Langston

 10-9

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

195

11

2

Ian

Stewart

 12-13

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

195

12

3

Devin

Lapp

 16-21

Tulpehocken

Keith Blatt

AA

195

10

4

Keith

Beiler

 0-11

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

220

11

1

Dante

Giorgio

 14-4

Schuylkill Vallley

Duane Maurer

AA

220

11

2

Anthony

Deyo

 24-11

Northern Lebanon

Russell Wallace

AA

220

9

3

Colin

Conrad

 14-17

Brandywine Heights

Sam Lovello

AA

220

11

4

Roman

Clay

 10-9

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

285

12

1

Malcolm

White

 22-5

Wyomissing

Frank Ferrandino

AA

285

11

2

Evan

Schnader

 18-6

Lancaster Catholic

Thomas Blaszczyk

AA

285

12

3

Jordan

Crouse

 24-13

Pequea Valley

Jay Riehl

AA

285

12

4

Luke

Reppert

 13-11

Kutztown

Dan DeTurk



Section III


Class

Weight

Grade

Seed

Firstname

Lastname

Record

Team

Coach

AA

106

9

1

Hunter

Faith

 29-2

James Buchanan

Matt Gordon

AA

106

9

2

Korbin

Myers

 36-2

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

106

12

3

Derek

Garber

 28-6

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

106

9

4

David

Pipa

 18-3

Bishop McDevitt

Scott Lindsey

AA

113

12

1

Joseph

Byers

 31-2

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

113

10

2

Terrence

White

 24-5

Bishop McDevitt

Scott Lindsey

AA

113

12

3

Austin

Sheibley

 26-6

Susquenita

Rusty Wallace

AA

113

9

4

Coy

Campbell

 22-6

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

120

10

1

Austin

Tucker

 28-3

James Buchanan

Matt Gordon

AA

120

11

2

Daniel

Altemus

 24-7

Newport

Mike Capozzoli

AA

120

9

3

Grant

Bond

 28-11

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

120

10

4

John

Daum

 19-12

Susquenita

Rusty Wallace

AA

126

9

1

Kyle

Shoop

 32-7

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

126

12

2

Zach

Huss

 27-7

Newport

Mike Capozzoli

AA

126

12

3

Bryan

Varra

 23-6

Milton Hershey

Jimmy Taylor

AA

126

9

4

Cody

Snyder

 16-9

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

132

12

1

Mark

Lentz

 34-8

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

132

11

2

Ethan

Stiles

 19-6

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

132

12

3

Kyle

Deimler

 17-15

Newport

Mike Capozzoli

AA

132

9

4

Alex

Gallaher

 20-9

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

138

12

1

Sharron

Townsend

 31-2

Milton Hershey

Jimmy Taylor

AA

138

12

2

Trevor

Meyers

 27-4

James Buchanan

Matt Gordon

AA

138

11

3

Mario

Ponce

 19-6

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

138

11

4

David

Miller

 24-9

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

145

11

1

Robbie

Moretz

29-2

Halifax

Brian Zerby

AA

145

12

2

Todd

Meyers

 28-3

James Buchanan

Matt Gordon

AA

145

9

3

John

Vaughn

 29-13

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

145

12

4

Chris

Eisenhart

 19-13

Newport

Mike Capozzoli

AA

152

11

1

Quinn

Frassetta

 26-2

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

152

9

2

Casey

Glunt

 24-7

James Buchanan

Matt Gordon

AA

152

11

3

Andrew

Mellott

 19-11

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

152

12

4

J.P.

Leitzel

16-13

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

160

12

1

TJ

Nickle

 30-5

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

160

12

2

Joe

Clipp

 15-8

James Buchanan

Matt Gordon

AA

160

12

3

Ian

Clay

 21-11

Newport

Mike Capozzoli

AA

160

12

4

Charles

Stitt

 18-9

Milton Hershey

Jimmy Taylor

AA

170

11

1

Jay

Bennett

 30-3

Susquenita

Rusty Wallace

AA

170

12

2

Steve

Murray

 26-3

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

170

10

3

Kyle

Taylor

 14-12

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

170

10

4

Trey

Campbell

18-12

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

182

11

1

Todd

Mullen

 27-5

Susquenita

Rusty Wallace

AA

182

11

2

Teddy

Ramsey

 14-15

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

182

9

3

Nate

Gouhin

 10-15

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

182

12

4

Matt

Huggins

 19-9

Newport

Mike Capozzoli

AA

195

12

1

Logan

Murphy

 32-6

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

195

12

2

Colin

Schaeffer

 22-9

Newport

Mike Capozzoli

AA

195

12

3

Brock

Snyder

 21-11

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

195

9

4

Spencer

Gallitz

 9-14

Milton Hershey

Jimmy Taylor

AA

220

11

1

Calvin

Barrick

 26-11

Boiling Springs

Rodney Wright

AA

220

11

2

Gus

Bostdorf

 26-3

Camp Hill

Chad Gallaher

AA

220

11

3

Joey

Kaufman

19-1

Halifax

Brian Zerby

AA

220

12

4

Kevin

Frey

 7-22

Newport

Mike Capozzoli

AA

285

12

1

Jonathon

Hunsberger

 10-2

Upper Dauphin Area

Todd Rupp

AA

285

11

2

Brent

Sterner

 26-6

Susquenita

Rusty Wallace

AA

285

12

3

Omri

Johnson

 22-7

Milton Hershey

Jimmy Taylor

AA

285

10

4

Devin

Reed

 21-10

James Buchanan

Matt Gordon